Kapcsolat szex nélkül (?) – Könyvajánló

A nagy sikerű Vámpírakadémia könyvsorozat szerzőjének ,Richelle Mead-nek, egy fantasztikus történetét hoztam el nektek, melyet bár erősen körbeleng az erotika, mégis olyan kérdéseket feszeget, melyek pár embernél kicsaphatják a biztosítékot. Gondolok itt például arra, hogy a történetünk elején belecsöppenünk egy olyan világba, ahol a démonok és az angyalok kényes egyensúllyal vezetik a világot. Az ördögöktől kezdve, a vámpírokon át az angyalokig minden pokoli és mennybéli teremtmény képviselteti magát ebben a korántsem unalmas történetben. De mielőtt bármibe is belekezdenék, pár szóval az írónőről…

 

Michiganben született, és mielőtt híres írónő vált volna belőle több mindennel próbálkozott. Bölcsészként végzett a Michigani-, majd vallástanból szerzett diplomát a Nyugat-Michigani Egyetemen, végül tanári diplomával zárta tanulmányait a Washington-i Egyetemen. Köztudott róla, hogy szenvedélyesen rajong és kutatja a világ mitológiai és népi hagyományait. Ami nem is csoda, amilyen regényeket kiad a kezéből..:) Jelenleg férjével, fiával és négy macskájával és együtt Seattle-ben. Egyébként egy érdekes tény, hogy történeteiben igen csak jelentős szereppel rendelkeznek a macskák. Vegyük csak példának a Vámpírakadémiát. Lissa-nak, az egyik főszereplő mora vámpírnak, van egy macskája, ugyanúgy ahogy a most bemutatott regényének főszereplőjének, Georginának is van egy csodaszép cicája. Ezenkívül Seattle mindkét műben kiemelt szereppel bír.

Na, de akkor térjünk is rá a könyvre.

A cím elég fura lehet első olvasatra, viszont így tudtam a legjobban átadni azt, amiről a Szukkubusz sorozat első pár kötete szól. Van egy főszereplőnk, Georgina, aki egy könyvesbolti eladó és nem mellesleg szukkubusz. Ez annyit tesz, hogy miközben összebújik partnereivel, elszívja az életenergiájukat. Másik fontos szereplőnk Seth Morthensen, az igencsak híres író, aki mérhetetlenül szerény és visszahúzódó.A történetünkben központi szerepet játszik a könyvesbolt, ahol Georgina dolgozik. Itt ismerkedik össze Seth-el. Ahogy halad a történet, egyre több lény kerül a képbe: ördögök, vámpírok, démonok, nephilimek, angyalok, archangyalok. A rengeteg kalamajka, amibe belekerülnek nagyon közel hozza egymáshoz a két fiatal felnőttet, ám ott van az a ‘kis’ bökkenő, hogy akár egy csók is végzetes lehet a férfi számára. Bár az elején sokat szekálják pokolbéli társai – és egy kissé züllött angyal-, Georgina úgy tűnik menthetetlenül beleszeretett az íróba. Tisztában van azzal, hogy ez a kapcsolat pengeélen egyensúlyozik, de mégis mindketten belevágnak. Az elején persze minden rendben van, de mégis ott van az az abszurd tény, hogy míg Georgina nem feküdhet le Sethel, addig rajta kívül rengeteg férfi ágyában megfordul, hiszen valahonnan el kell szívnia a fennmaradásához szükséges életenergiát. Az már csak hab a tortán, hogy Jerome, a helyi Archedémon és nem mellesleg Georgina főnöke, világosan a lány tudtára adta, hogy minél több halandó lelket kell megrontani, ezzel is növelve a Pokol létszámát. Időközben pedig a veszély ott leselkedik mindannyiukra egy olyan lény képében, melynek a létezését sem az angyalok, sem pedig a démonok nem preferálják. Mindkét fél ősidők óta harcol ezek ellen a lények ellen. A bökkenő itt csak az, hogy ezek a teremtmények nem a démonok bűnösségéből fogantak meg…

Vajon működőképes egy olyan kapcsolat, ahol az egyik félnek teljes önmegtartóztatásban kell élnie, míg a másik fél (nem szórakozásból) éli korántsem megszokott nemi életét? Ha működik is, vajon meddig? Szokták mondani, hogy a szerelem mindent legyőz. Viszont ebben az esetben, ahol egy hevesebb csók is éveket vehet el a férfi életéből, nehéz bármit is feltételezni. A kapcsolat mely Georgina és Seth között van még a démonokat is meglepi. Az elején ódzkodnak, és beszólogatnak a lánynak, hogy ez úgy sem fog menni, de aztán elfogadják az írót. Ez egy újabb kérdést vet fel: a démonokat legtöbbször negatív szereplőként emlegetjük. Viszont Richelle Mead világában olyan mély és kiforrott karakterek vannak, hogy hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a pokol szolgái a főszereplők. Igenis mély érzelmeik vannak, törődnek egymással, bár az tény, hogy elég sajátos módon. Vajon egy démon is lehet szerelmes? Bár a lelkük elkárhozott, a legtöbb démon eredetileg angyal volt. Tudom, hogy ezek mind elméleti kérdések, melyet az írónő tehetségével, a mitológia utáni szeretetével tölt meg, nagyon érdekes  téma.Ez a tabutémákat feszegető, kalandokkal és (ízléses) erotikával teli történet magával ragadja a műfaj rajongóit, és bár mitológiai teremtményekről beszélünk, könnyen tudunk azonosulni a mindennapi gondjaikkal.

 

Nos, szerény véleményem szerint egy újabb fantasztikus sorozatot kaptunk Richelle Mead-től, melyet évek múlva is boldogan olvasok újra. Georgina évszázados tapasztaltsága a szex terén éles kontrasztban van a szerelemi tapasztalatlanságával. Nehezen veszi észre az apróbb jeleket, melyek nekünk, olvasóknak az égbe kiáltanak. Együtt izguljuk végig vele az angyalok és démonok csatáját- melyet nem kimondottan egymás ellen vívnak-, ami a Menny és a Pokol vékony, pengeélen táncoló határát próbálja egyensúlyban tartani. Mivel már többször olvastam a sorozatot, így egy kis érdekességet hadd mondjak el. Rengeteg utalás, fél mondat utal Dante: Isteni színjátékára. Gondolok itt arra, hogy a Pokol milyen rétegelten van felépítve. Plusz az egyik karakter neve a 4. kötetben Dante, aki modern köntösbe helyezi az emberek és a természetfeletti lények bonyolult kapcsolatát. Bár tény, hogy kimondottan nem a Pokolban játszódik a történet, mégis a párbeszédek alapján rengeteg ‘kör’ létezik.

Remélem felkeltettem az érdeklődésedet a könyv iránt, szerintem egy bámulatosan jó olvasmány. Magyarul ugyan csak két része jelent meg, a többit viszont meg lehet találni az interneten. A sorozat címeit itt találod, ha kedvet kaptál az olvasáshoz: A szukkubusz dala, A szukkubusz éjszakája, Szukkubusz álmok, Szukkubusz hőség, Szukkubusz árnyak, Szukkubusz kinyilatkoztatás (szabad fordítás)

Remélem tetszett a könyv ajánlóm!

Ha igen, kövess Instagrammon: @anneblackmoon

 

 

Facebook Kommentek